Developed by JoomVision.com
image
image
image
image
image
image
image
image

slide9

slide8

slide7

slide5

slide4

slide3

slide2

slide1

Beko Loder (JCB) Belgesi

PDFYazdıre-Posta

BEKOLODER 

Paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma vb. işlemleri emniyetli bir şekilde gerçekleştirme ve yükleyicinin

 bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişiler bu aracı kullanabilmek için iş kanununa göre Kazıcı-yükleyici kepçe ehliyeti almalıdır Eskavatör ekskavatör (excavator), transkavatör (traxcavator), loderler, skrayper(scraper), kanal kazıcılar, lastikli ve paletli iş makinaları.

Yükleyici (Loder) Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma vb. işlemleri emniyetli bir şekilde gerçekleştirme ve yükleyicinin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Gerekli Belgeler ve Şartlar

18 yaşını doldurmuş, En az ilkokul mezunu olan, ilgili kanunun 41 inci maddesi (e) bendinde sayılan T.C.K. maddelerinden mahkumiyeti olmayanlar ve iş makinesi kullanmaya engel teşkil etmeyecek sağlık problemi olmayanlar başvuru yapabilir

1-) 10 Adet Fotoğraf
2-) Diplomanın noter tasdikli fotokopisi
3-) Sabıka kaydı (Ehliyet için)
4-) Sağlık Raporu
5-) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 Kazıcı Yükleyici sınavı nasıl yapılır ?

Kazıcı Yükleyici kepçe operatörlük belgesi sınavı Müracat etmiş olduğunuz işmakinesi kursunda 2 aşamada yapılmaktadır.
İlk önce teorik yazılı sınav yapılır sınavda 50 adet Kazıcı Yükleyici ehliyeti ile ilgili soru çıkmaktadır Kazıcı Yükleyici sınavında başarılı olmak için en az 70 puan almanız gerekmektedir.
Test sınavı bittikten sonra Kazıcı Yükleyici sınavı komisyonu tarafından test cevap kağıtları kontrol edilip değerlendirme yapılır Kazıcı Yükleyici kepçe operatörü sınav sonuçları neticesinde başarılı olanlar İş makinesi operatör adayları uygulama alanında Kazıcı Yükleyici uygulama sınavı yapılır.
Uygulama sınavında geçer not 70 dir 70 ve üzeri puan alanlar başarılı olur ve Kazıcı Yükleyici belgesi operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar..